Firemný profil CODING s.r.o.

Hlavnú filozofiu našej firmy vyjadruje slogan „Váš partner pre razenú tlač“. Na Slovensku existuje dosť firiem, ktoré sa zaoberajú razenou tlačou – niektoré len výrobnou činnosťou, iné predávajú raziace fólie, raziace lisy. Pri predajcoch je táto činnosť vždy kombinovaná s predajom iných polygrafických materiálov alebo zariadení a pri firmách, ktoré zákazky zhotovujú razenou tlačou, zase s inou tlačovou technikou alebo inou výrobou (knihárstvo, výsek). Oblasť polygrafie je však dnes už taká široká a rozsiahla, že úzka špecializácia len na niektoré jej odvetvia sa stala nevyhnutnosťou. Naša firma sa preto zamerala výlučne na razenú tlač.

V roku 1992 sa spolumajiteľ firmy stal obchodno-technickým poradcom nemeckého výrobcu raziacich fólií firmy OESER pre oblasť východnej Európy. Obchodno-technické poradentsvo v oblasti raziacich fólií sa postupne rozširovalo na celkovú poradenskú činnosť pri razenej tlači – zákazníkom nestačili informácie, akú fóliu použiť na aký materál, ale potrebovali poradiť pri výbere vhodného raziaceho lisu, pri návrhu razidla, pri použití pomocných materiálov, pri zavedení tejto technológie do výroby.

V roku 1995 sme preto založili firmu CODING, ktorá zároveň získala výhradné zastúpenie firmy ALLEN Codiergeräte GmbH pre Slovensko a Česko (dnes ac codiergeräte gmbh). Z jej širokého sortimentu ponúkame dátumovacie zariadenia pracujúce na pricípe razenej tlače.

V súčasnosti dodávame všetko, čo zákazníci pri razenej tlači potrebujú – raziace lisy (v spolupráci s firmou UM Kft Budapest), široký sortiment raziacich fólií a pomocných materiálov, zabezpečujeme výrobu razidiel. Zákazníkom dokážeme poskytnúť kvalifikované poradenstvo vo všetkom, čo sa tejto technológie týka vrátane zhotovenia vzoriek.

Zákazníkom ponúkame aj razbu zákaziek na vlastných výrobných zariadeniach – plochú, reliéfnu, štruktúrovú razbu a slepotlač. Špecializujeme sa na výrobu razených smútočných oznámení a tlačovín.

Na čo sa špecializujeme:

Raziace fólie a raziace lisy

Razba zákaziek

Dátumovacie zariadenia

Poťahové a patricové materiály